Publikováno: 05-12-2018
Autor: Zbyšek Petržílek

ESKA European Shotokan Karate Association Championship Niš Serbia

Prvni den startovali kadeti. Aňucha a Leoš jen kata. Jirka Tuleň Boháček i kumite. V kata se nám moc nedařilo všichni tři vypadli.Jirka si spravil chut v kumitku, kdy po třech vyhraných zapasech postoupil do finálové čtyřky, kde prohrál zapas s druhým českým finalistou Oliverem, ktery nakonec vybojoval celkové prvenství. Oba nastoupili v týmu kadetů proti Anglii. Anglie šla do finále a kluci byli třetí. Jirkova bilance dva bronzy.

Druhý den byli na pořadu kategorie youth a junioři.Pája Zach bronz kumite tým junioři. Aneta Zitková bronz kata youth.Další bodované umístění přidala Misa Kalinová v semifinále kata youth.

Třetí den se jeli seniorské kategorie. Pepíno a Pavel vypadli v prvním kole. Lucka Koppelová se v kata seniorek probojovala do semifinále, které se jelo jen 10 min po kumite, a bylo na ní vidět že je ještě unavená. Jela pěkně, čistě a technicky, ale postup do finále ji utekl o pár desetin a tak skoncila na 5 místě. V kumite měla dva vítězné zápasy se silnými soupeřkami Srbkou a Švédkou. Třetí hodně vyrovnaný zapas šel do prodloužení, které bylo také bez bodu a rozhodčí se nakonec přiklonili pro ruskou zavodnici, kterou tim poslali do finále. Lucka skončila na 5-8 místě. Medailí si nakonec veze z kumite týmu ženy, kde český tým vybojoval 3 místo. Lucka domů veze bronz a dvě pátá mista. Naše celkové skóre na ME ESKA je pět bronzů, dvě pátá místa a jedno osmé. Skvělá práce, gratulace a poděkování všem závodníkům za reprezentaci klubu a JKA ČR.Nahoru