Publikováno: 30-12-2014
Autor: Zbyšek Petržílek

29. European Shotokan Karate Championships ESKA 27-29.11.2014 Zurich/Swis

V závěru letošní super úspěšné sportovní sezóny jsme absolvovali ještě poslední mezinárodní soutěž, na které se potkávají národní týmy nejlepších Evropských zemí, ME ESKA. Díky sponzorskému daru jsme mohli kromě nominovaných závodníků Milana Šoltyse v kadetech, a Pepína Pacovského v juniorech a seniorech, vyslat na „zkušenou“ i dalších šest závodníků.

I přes rozdíl v pojetí a hodnocení kata si naši závodníci nevedli v této organizaci ryze „sportovního karate“ špatně: Milan Šoltys 5. místo kata kadeti 16-18 let. Dan Beneš 5. místo kata v 15-16 let. Oba nepostoupili do čtyřčlenného finále o jednu desetinu bodu! Lucka Hybšová 7. místo kata v 15-16 let. Kata tým kluků složený z D. Beneše, T. Plachého a M. Waldera soutěžil ve vyšší kategorii, v juniorech. Bohužel doplatil na špatné a liknavé rozcvičení, (i špatně zvolenou kata), skončil na sedmém místě.

Na soutěže Eska jezdíme hlavně kvůli kumite. Letos se nám nepodařilo obhájit dvě bronzové medaile z loňského MS WESKA, a další dvě z ME ESKA. Všichni tři kluci, jak Pepíno Pacovský, tak Pavel Zach, i Kuba Studený, nebyli schopní kvůli viróze se kterou bojovali v týdnu před soutěží podat optimální výkon, a většinou skončili buď v prvním nebo v druhém kole soutěže.

Velké poděkování patří hlavnímu sponzorovi nepříliš levného výjezdu – firmě Chodíme zdravě. Oss…
Nahoru