Publikováno: 24-10-2014
Autor: Zbyšek Petržílek

Výsledky členů SHOTOKAN Neratovice na MS J.K.A 17.-19.10.2014 Tokyo-Japan

Celkové výsledky členů našeho dojo jsou:

3. místo individual kumite 18 letPepíno Pacovský
8. místo individual kata 18 letLucka Köppelová
8. místo individual kata 15 letPavel Zach
8-16. místo individual kumite 18 letLucka Köppelová
8-16. místo individual kata 15 letPeťula Provazníková

Pepínův bronz je o to cennější, že se probojoval až do semifinále (poslední čtyři v kategorii), právě přes japonského borce. V boji o finále podlehl o dost zkušenějšímu ruskému závodníku. Třetím místem ve velmi těžké kategorii, a navíc v prestižní disciplíně kumite, rozhodně potvrdil výsledek z loňského MS WESKA v Anglii, kde jako junior vybojoval v seniorské kategorii 4-5. místo bez rozdílu vah.

I osmá místa (finále MS), jsou velmi slušnými výsledky našich členů zvláště, když v téměř všech věkových kategoriích byli vždy na prvních čtyřech místech reprezentanti země vycházejícího slunce. A pokud si uvědomíte, jakým způsobem, a z kolika jsou ti čtyři, „kteří můžou Japonsko na MS (koná vždy jen jednou za tři roky), reprezentovat vybíráni“, a jaký je na ně vyvíjen tlak! Ve všech mezinárodních soutěžích kterých se zúčastňujeme, nejsou kategorie rozdělené na věk, a ještě k tomu na barvu pásů nebo na váhu.

Jsem spokojen i s výkony Anetky Zítkové, a Lucky Hybšové, i přes to že "nezabodovaly“.
Za naše dojo (klub) reprezentovalo ČR celkem šest závodníků.
Doufám že tyhle " SUPER" výsledky budou motivací nejen pro ostatní v našem dojo, ale i ve svazu.
Chtěl by jsem ještě jednou moc poděkovat všem závodníkům za přípravu i výsledky. A jejich rodinám za to,že jim "ne právě levný výjezd" na prestižní MS J.K.A v srdci karate v Japanu umožnili. Věřím že to pro všechny,"i pro mne" byl zážitek, a silný podnět k další práci.
Oss…
Nahoru