Publikováno: 24-06-2014
Autor: Zbyšek Petržílek

Výsledky SK Shotokan Neratovice na ME childrens, cadets J.K.A, Praha 2014

1. place kata team boys 14-15 yearsD. Beneš, T. Plachý. M. Walder
2. place kumite team boys 12-13 yearsJakub Drápalík
2. place kata team boys 12-13-yearsO. Kettner, A.Kříž, T. Nguyen
3. place kumite boys individual 12 yearsJakub Drápalík
3. place kumite boys individual 15 yearsRadkyn Krejčí
3. místo kumite boys team 15 yearsRadkyn Krejčí
3. místo kumite team girls 15 yearsPetra Provazníková, Lucka Hybšová
3. místo kumite team boys 16-18 yearsJakub Studený
3. místo kumite team girls 16-18 yearsDáda Hlinovská
3. místo kumite team girls 10-11 yearsAnetka Zítková
4. místo kata individual girls 12 yearsKačka Walderová

Letošního jubilejního desátého mistrovství Evropy dětí a mládeže, se zúčastnilo šestnáct národních týmů ze západní i východní Evropy, celkem necelých šest set závodníků.

Ve velké konkurenci zejména ruské, maďarské, srbské reprezentace, „ale i zlepšujících se závodníků západní Evropy“, vybojovali nakonec členové SK Shotokan Neratovice celkem třináct medailí. Ve všech případech našim závodníkům „vystavili“ stopku v postupu do finálových zápasů dobře připravení reprezentanti Ruska. Protože se s vedením ruské reprezentace osobně známe a víme jaké mají ve své zemi podmínky na přípravu, a jak široký mají kádr lidí, je velmi těžké jim konkurovat.

Myslím že si klidem můžeme přičíst i ty tři místa „dnes už našeho nového člena Pavla Zacha“, který s námi absolvoval dvouměsíční přípravu, a která „jak je vidět z jeho výsledků“ mu výrazně pomohla. Naši členové se znovu se výrazně zasloužili o dobré jméno České republiky, a více jak třetinu vybojovaných medailí. Přitom vzhledem k přestupu našich starších úspěšných členů do juniorské reprezentace, to bylo pro některé první ME, kde si mohli poměřit síly se špičkou karate J.K.A v Evropě.

Některým se zadařilo, jiným kteří už stáli „na ME na bedně“ nepřál los, nebo rozhodčí, ale takové je soutěžní karate. Nemůžeme se vymlouvat na rozhodčí, ale musíme víc a lépe cvičit!

Velké poděkování všem závodníkům, (i rodičům), za výdrž a nasazení při více jak tříměsíční přípravě nejen kata, ale i kumite a kata team, čítající dvou, i třífázové tréninkové jednotky. Mrzí mne že někteří závodníci se s námi nepřišli vyfotit na závěrečné tradiční foto po ME.

Oss…

Nahoru