Publikováno: 25-09-2012
Autor: Zbyšek Petržílek

Pohodové letní strašidelné soustředění Doksy 2012

Jak napovídá nadpis, letošní letní soustředko bylo na "pohodu". I přesto, že nás jelo téměř sto třicet, vládla po celé soustředění fajn nálada, vylepšená ještě pěkným počasím. Velké poděkování za perfektně zvládnutou náročnou práci patří všem vedoucím - Janče Zítkové, Zdeně Hurdálkové, Markétě Xeně Brožové a Vendy. Dále Jiřímu Purnochovi, Karlu Pazderovi, Petru Mišnerovi, Jiřímu Sirkovi, René Kontrovi a Viktoru Bismarck Koškovi. Je fajn, že dospělí, nejen cvičí, ale i pomáhají a zapojují se do dění v klubu. Poděkování za dobře odvedenou práci při trénincích patří i instruktorům. Pepínovi a Domčovi Voráčků, a ostatním z repre A týmu.

Po dvou měsíční pauze byl v trénincích dán důraz na sílu, postoje, práci boků a kime a kihon. Cvičila se vyšší řada sentei kata. Hodně se bouchalo a kopalo do lap nebo bloků, procvičovali se všechny řízené formy kumite. Nový systém dynamické posilky si jistě užili všichni. :-) Každý druhý den ráno před snídaní běhalo Áčko devět, a Béčko šest kikometrů. Áčko si poslední den „střihlo“ kilometrů třináct, ( to už byl utahanej i Sagoušek). Ale maximálně to prověřilo naši vůli a vytrvalost.

Ve volných chvílích mezi tréninky, se jako každý rok soutěžilo mezi jednotlivými klany v hrách prověřujícími nejen fyzickou vyspělost, ale také orientační smysl, logické myšlení, poznávání japonské historie (letos konkrétně japonských starých strašidel) a manuelní zručnost a jiné dovednosti. Že si na své přišli nejenom děti a vedoucí, ale také další dospělí bylo zřejmé nejen z reakcí „účastníků zájezdu“,, ale i z ohlasů rodičů. Letos totiž poprvé (díky práci Xeny), mohli rodiče sledovat dění na soustředění každý den v podstatě on line.

Ještě jednou děkuji všem, bylo mi s Vámi fajn.

Oss…

Nahoru