Publikováno: 02-10-2011
Autor: Zbyšek Petržílek

Bronzová medaile na MS JKA v Thajsku

Letošní velmi úspěšnou sezónu má Kačka Walderová.

Po obhájení loňského titulu mistryně Evropy v kumite bez rozdílu váhy, přidala na MS JKA v Thajsku ještě bronz v kumite, a velmi pěkné páté místo v kata. Jako jediná Evropanka dokázala bojovat v silné konkurenci Japonek a dalších Asiatek. Prohrála zápas o finále s mistryní Japonska, a pozdější mistryní světa Japonkou R. Isono. Navázala tak na úspěchy členů našeho klubu L. Priškinové, J. Míky, J. Voráčka, a K. Placzkové, kteří se dokázali probojovat velkou konkurencí soutěžících na MS JKA do finálové osmičky.

Z celkového počtu 112 medailí brali 102 Japonci. Zbytek si mezi sebou rozdělilo na druhém místě Rusko a Thajsko se třemi medailemi, za nimi Česko a JAR (získali po dvou medailích), a jedna medaile zbyla na Paraguay.

Není to sice „fenomenální“ úspěch, ale je o to cennější, že na tomto MS startovalo 96 států. Což je třikrát tolik jako v jiných „světových“ organizací. V mužských kategoriích startovalo přes dvě stě závodníků, V ženách přes osmdesát. V dětských kategoriích do patnácti let startovalo 49 států. Děkujeme za vzornou reprezentaci České republiky a klubu.

foto Kateřiny Walderové

Nahoru