Publikováno: 24-05-2011
Autor: Zbyšek Petržílek

SK Karate Shotokan Neratovice boduje na všech frontách

(v loňském roce jsme oslavili dvacet let karate v Neratovicích)

ME karate JKA Anglie

Letošního ME juniorů a seniorů karate JKA se účastnilo dvacet jedna zemí, převážně západní Evropy. Odchovankyně našeho klubu, členky reprezentace ČR Jitka Nováková a Michaela Haová vybojovaly dvě bronzové medaile v kumite týmech seniorek. Bohužel na postup do finále nám chyběla třetí kumiťačka.Přesto patří holkám velký dík a uznání za předvedené výkony a přípravu.

Národní liga družstev karate JKA

Senioři

Po druhém kole nejprestižnější soutěže svazu JKA se seniorské družstvo SK Shotokan drží stále na velmi dobrém třetím místě za Hostivaří a KK Žatcem. Výborné zápasy předvádějí L. Priškinová, a výše zmiňované M. Haová a J. Nováková, dále bratři D. Voráček a J. Voráček. S výjimkou J. Voráčka, se všichni jmenovaní v podstatě vrací do soutěží po poměrně dlouhých pauzách zaviněných buď mateřskou, zraněním, nebo studiem. Zážitek, a pro mladé závodníky SK motivující faktor, bylo vidět zase „starou partu“ po letech společně bojovat. Cítit touhu po vítězství, a vidět jakou mají vůli i vzájemnou soudržnost.

Dorost

Ani dorostenecké družstvo nás nezklamalo, a stále atakuje první pozici ligy se stejným počtem bodů jako Hostivař, jen s nepatrně horším skóre. Pilíř dorosteneckého družstva tvoří členové Sk Shotokan - reprezentace ČR, kteří se do užší nominace na letošní ME kvalifikovali na základě výsledků z národních pohárů a ligy. Zabodoval také další náš člen J. Pacovský, který byl druhý na N.P. a vyhrál všechny zápasy na lize. Tím dostal přednost před dalšími členy širšího výběru reprezentace a doplní dorostenecké družstvo ČR na ME.

Žáci

Výborný výkon podávají v přípravě na letošní ME dětí a mládeže v Holandsku členové družstva žáků. A tým našich žáků vyhrál už druhé kolo ligy vždy se značným rozdílem bodů před druhou Hostivaří, a má velmi slušný náskok. Vzhledem ke své členské základně (dvě stě čtyřiceti aktivních cvičenců), je Sk Shotokan jako jediný klub ze všech zúčastněných schopen postavit do družstev v každé kategorie jen své členy. Jedinou výjimkou je v seniorském družstvu D. Engler, který je u nás na hostování z Bíliny. Všechny ostatní kluby si závodníky na ligu „půjčují“.Systém ligy JKA je unikátní a atraktivní nejen pro smíšená družstva mužů a žen, ale také pro střídající se zápasy v kata i v kumite. To je sice náročnější na trénink a přípravu, ale o to cennější vzhledem k rozvoji zúčastněných.

20. let Sk Shotokan Neratovice

Výsledky a postavení našich žáků, dorostenců a seniorů v soutěžích, jsou důkazem metodické práce s mládeží, ale i dvaceti léty ověřeným modelem a fungujícím systémem tréninků, kempů a soustředění. Z. Petržilek, byl vzhledem k dlouholetým výsledkům svých žáků, jmenován Vv svazu asistentem trenéra státní reprezentace pro práci s talentovou mládeží Českého svazu karate JKA.

ME karate JKA dětí a mládeže Beek - Holandsko

Do užší nominace na letošní mistrovství Evropy dětí a mládeže se kvalifikovalo celkem osmnáct členů Sk karate Shotokan Neratovice.

Sk Shotokan

Nahoru