Publikováno: 15-10-2009
Autor: Zbyšek Petržílek, Radka Laryšová

Letní soustředění Sloup v Čechách 09

Stejně jako na jaře, tak i na „letňáku“ se na nás smálo sluníčko. Po třech uplakaných letech jsme měli s výjimkou jedné průtrže krásně. Po příjezdu sice následovaly tradiční zmatky, protože tihle kluci, co spolu mluví, zase nemluví s támhletím klukem… U holek tomu samozřejmě nebylo jinak. Ale nakonec se podařilo všech sto třicet pět lidiček rozdělit do chatek i stanů. Po ubytování nastaly přesuny všech čtyř tatami, musely se přinést z garáže a skladu, kde byly složeny. I letos jsme měli pronajatý "párty stan", jen ještě o pět metrů delší, a tak byla celková plocha téměř dvě stě metrů čtverečních. Nejen na cvičení byl perfektní, využil se i na jiné akce (večerní „letní kino“, diskotéka atd.).

Účastníci zájezdu byli rozděleni podle věku a technické úrovně do celkem sedmi skupin. Na začátku soustředění byly tréninky zaměřeny na nové poznatky ze seminářů s japonskými instruktory z Gasshuku ČR a Kostnice SRN. Trénovalo se dvakrát denně, včetně malých hadů, kteří měli hodně běhání a posilování. Někteří se po týdnu neuvěřitelně zlepšili na kilometrovém měřeném okruhu. Po prvních pěti dnech intenzivních tréninků byla už na většině členů A+B týmu vidět únava, všichni chodili jako kačeny. V sobotu byl volný den a jelo se na pěkný odpočinkový výšlap. :-) V neděli se už opět trénovalo, i když jsme odpoledne zařadili volejbal.

Každý rok se hraje klanová hra, nebylo tomu jinak ani letos. Klanů bylo celkem deset, a tak dostali „důvěru“ vést svůj klan i mladší (kohajové), nositelé hnědých pásů. Většina si s tím poradila celkem dobře. Jen na některých bylo vidět, že by po náročných trénincích raději odpočívali nebo nedělali vůbec nic. :-) Nakonec ale všichni pochopili, že ti starší a zkušenější mají povinnost předávat své zkušenosti a nasazení těm mladším. Předposlední den dopoledne proběhly zkoušky na technické stupně JKA ČR, odpoledne pak závěrečná „bojovka“ v lese, která rozhodla o konečném pořadí v soutěži klanů.

Večer u ohně jsme vyhlásili výsledky zkoušek a pořadí klanů. Večerka byla posunuta o hodinu, a tak bylo dost času na opékání párků i zpívání oblíbených písniček.

Velký dík patří všem vedoucím, tetám i senpaiům a asistentům.

Na soustředění jsem zatím dostal jen kladné ohlasy. Jen některým se zdálo být krátké, chtěli by jezdit na tři neděle :-) Co vy na to?

Nahoru