Publikováno: 21-04-2009
Autor: Zbyšek Petržílek

Velikonoční soustředění SK Shotokan 2009

Konečně se na nás usmálo štěstí a po dlouhé době nám na soustředění svítilo sluníčko.

Jakoby se jarní počasí projevilo i náladě všech přítomných, a celé soustředění se neslo v perfektní atmosféře. Vzhledem k počtu byli účastníci rozděleni do šesti skupin a cvičilo se ve třech dojo, dvakrát denně. Hned po skončení tréninků se šlo ven na sluníčko, a „pořád se něco dělo“, až si někteří malí hadi stěžovali že musí zase ven, a nemají žádné volno. :-)

Vyšší oddíly cvičili třikrát denně, (příprava na N.P. a ME), a ke konci soustředění bylo na všech vidět že už toho mají dost, a někteří spali už v devět. Stihli jsme opékat párky i výlety do okolí. V posledních dvou dnech proběhli zkoušky na technické stupně JKA, které až na šest případů proběhli na výbornou. Pochvalu se zaslouží nejen malí bojovníci, kteří skládali svou první zkoušku na bílé OBI, ale také ti starší „dospěláci“, kteří si vybojovali právo nosit střední stupně, a nebo i hnědé pásy.

Na prodloužený víkend, „a s ním spojené tréninky“ přijeli další kamarádi a členové SK, a tak se nás na velikonočním soustředění sešlo celkem 151 lidiček. :-) Velikonoční mrskačka se letos konala v režii pánů kluků z vedlejší budovy, kteří s ostatními dali holkám co jim patří. Hned potom se ale úlohy obrátili, a pánové se nestačili divit jak to holkám běhá.

Celé soustředění neslo v kamarádském a přátelském duchu. Velké poděkování patří všem vedoucím „tetám“ na celý, nebo poloviční úvazek, ale i ostatním, kteří se podíleli na zajištění asistencí na trénincích, nebo při aktivitách mimo budovu. Je bezvadné mít okolo sebe lidi, kteří dokáží pracovat pro kolektiv.

Domo arigato gozaimas, i díky Vám více jak dvacetileté úsilí přináší výsledky, uspokojení, a perspektivu.

Oss…

Související

Nahoru