Publikováno: 13-04-2008
Autor: Zbyšek Petržílek

SK Shotokan Neratovice v prvním měsících roku 2008

1.Národní Pohár mladšího a staršího dorostu, juniorů a seniorů Praha 15.3.2008

Sedmnáct členů SK Shotokan soutěžících na prvním národním poháru karate J.K.A. se prezentovalo na výbornou. V seniorské kategorii kata individual vybojoval J.Míka druhé místo, ale jen chybou panelu rozhodčích, kteří si nevšimli hrubé chyby ve finálové kata vítěze kategorie.

M. Merfait skončil na druhém místě v kata ml. dorostenci, a na třetí příčce skončila V. Köppelová v kumite ml. dorostenky. Na své dobré výsledky navázal i M. Drahoš, a obsadil nepopulární čtvrté místo v kata st. dorost. Mateřský klub opět „podržela“ M. Haová, která obsadila druhou příčku v kata seniorky. Bohužel pro nemoc dítěte nemohla nastoupit L. Priškinová, která po mateřské začala znovu s tréninkem a je na tom velmi dobře. Na další bodovaná místo do semifinálové osmičky dosáhlo ještě dalších deset členů SK. I přes to že nám chyběli někteří zkušení reprezentanti (např. Jitka Nováková, která je po zranění na MČR v rekonvalescenci), je SK Shotokan po prvním kole N.P. na třetím místě v hodnocení klubů ČR, což je velmi slibná pozice před národním pohárem mladších a starších žáků.

Jarní soustředění SK Shotokan 19. - 24.3. 2008

Je to už téměř pravidlem, že jarní soustředění ve St. Splavech u Máchova jezera je přeplněno. V letošním roce nás vyjelo sto třicet. Ubytováni jsme museli být na dvou budovách a celé soustředění byl jeden velký maratón. Trénovalo se dvou – třífázově, podle jednotlivých tréninkových skupin kterých bylo pět, a byli rozděleny podle věku a technické úrovně. Pro ty nejmenší, (jeli s námi i pětileté děti) byl program určen k rozvoji technik a k výuce forem karate J.K.A. U těch starších a pokročilých byl dáván důraz na přípravu na N.P. a ME J.K.A., které proběhne v květnu v Praze, a kde bude SK Shotokokan reprezentovat patnáct členů!

I přes nepřízeň počasí a tréninkové zatížení bylo možné ještě organizovat různé společenské hry a akce (aktivity, turnaje a békání) a chodit na výšlapy i závěrečnou velikonoční mrskačku.

Bronzová medaile z Mistrovství Evropy J.K.A. 2008 Bělehrad 5.4.2008

Výjezdu národní reprezentace na ME J.K.A. se účastnili tři členové SK Shotokan, Jiří Míka a Josef Voráček jako seniorská reprezentace v kata a v kumite, a Z.Petržílek na postu mezinárodního rozhodčího.

Jiří Míka opět narazil na „známého“ reprezentanta SRN a po předchozích výhrách zápas o postup do osmičky vinou chybného rozhodnutí nezkušeného panelu rozhodčích (pískali v něm převážně národní rozhodčí Srbska, bez mezinárodní licence) prohrál. V kata team se umístil na pátém místě, ale v týmu kumite pomohl „seniorskému nároďáku“ vybojovat bronzovou medaili.

Josefu Voráčkovi se nepodařilo obhájit postup do osmičky nejlepších jak byl zvyklý v juniorské soutěži. V seniorské soutěži je teprve druhým rokem, Přesto jeho výkon na zápasišti i v přípravě byl příkladný a slibný do budoucna. Oba členové SK Shotokan jsou v národní reprezentanci od roku 98.

1.Národní Pohár mladších a starších žáků Sokolov 12.4.2008

Prvního N.P. žáku se po rozdělení kategorie na mladší dorost zúčastnilo 117 soutěžících z 16 klubů ČR.

Členové SK Shotokan si vedli na výbornou a v konkurenci až čtyřiceti soutěžících v kategoriích vybojovali 11 medailí, z toho čtyři zlaté,pět stříbrných a dvě bronzové. Velmi dobře si vedli hlavně mladší žáci kterých se pět probojovalo do osmifinále nejlepších v kata a tři do kumite. Výborný výkon podali st. žákyně H. Petrová a L. Kóppelová. Naopak zklamání sobě i vedení SK připravila T. Zatřepálková, která nastupovala do finálové čtyřky kata ml. žákyně jako „jednička“ ale ve finále zacvičila stejnou kata jako v semifinále a přesto že dostala nejvíc bodů byla po právu na základě protestu diskvalifikována a připravila se tak o nejprestižnější oněmení „vítěze kombinace kata kumite“ V kumite skončila na druhé příčce!

Sk Shotokan Neratovice reprezentovalo na prvním národním poháru žáků dvacet šest členů, z toho více jak polovina jako začínající soutěžící. Po této soutěži jsme na druhém místě v úspěšnost klubů svazu J.K.A. ČR který sdružuje více jak padesát klubů a SK z ČR.

Vedení SK děkuje všem soutěžícím za vzornou reprezentaci města a klubu.

Děkujeme také všem vedoucím a zdravotníkům za výbornou péči a přístup k dětem na jarním soustředění, a také všem pořadatelům a rozhodčím za pomoc při organizaci jarního přeboru Sk kterého se účastnilo 110 dětí.

Oss…

Nahoru