Publikováno: 05-01-2008
Autor: Klára Sýkorová

JKA karate Shotokan

Jako většina rodičů, jsme hledali způsob, kde by mohlo naše dítě využít svůj volný čas. Bylo velmi složité najít sport, který by naše dítě bavil a zároveň mu do života něco dal.

Po dlouhém hledání nás bohužel nic moc tak neoslovilo natolik, abychom investovali své peníze a i svůj čas a čas našich dětí.

Když jsme se dozvěděli, že každé úterý a čtvrtek se pořádají v bazénu Hloubětín kurzy bojového umění oddílu JKA KARATE SHOTOKAN, neváhali jsme a šli jsme se podívat na trénink. Odcházeli jsme s nadšením a s úlevou, že po dlouhém hledání jsme zřejmě našli konečně to pravé.

Na stránkách www.shotokan.cz jsme se podívali na detailní informace o klubu a nyní již chodíme většinou přes dva roky a nemáme naprosto žádné výhrady, naopak můžeme Vám ho Všem vřele doporučit.

Naše děti získali mnoho nových přátel, naučili se samostatnosti a zodpovědnosti. Ceníme si toho, že tréninky probíhají nejen 2x až třikrát týdně (+ ranní tréninky pro ty odvážnější a zkušenější, ale vyjíždí se i na závody, kde děti získávají zkušenosti a konfrontují se z dětmi z ostatních klubů. Senzei (trenér) pořádá 3x ročně soustředění, které není jenom o cvičení. O děti je velmi dobře postaráno, celý den jsou zaměstnané tak , že nemají čas ani na stýskání. Klub pořádá každoroční Mikulášský turnaj s nadílkou u které nechybí samozřejmě Čert a Mikuláš. Pořádá Čarodějnice s velkým táborovým ohněm, hrou a zpíváním na kytary, velkou drakyádu a Dětské dny se spoustou soutěží a odměn. A mimo to i velmi oblíbené výlety do přírody po ČR.

Klub Sk Shotokan je velmi úspěšný klub co se týče soutěží. Od roku 1996 je vždy jedním ze tří nejúspěšnějších klubů v ČR. I v letošním roce se umístil na 2 místě v hodnocení všech klubů. Velmi dobře se prezentoval na Mistrovství České republiky v Karlových Varech, na národních pohárech, i jiných přeborech. Devět členů SK je v národní reprezentaci. V klubu je mnoho úspěšných dětí i dospělých, které reprezentují své dojo i Českou republiku. To je výsledek neúnavné a skvělé práce trenéra p. Zbyška Petržílka nositele 3. Danu JKA WF a mezinárodního instruktora JKA WF, (který je všemi dětmi velmi uznávaný a obdivovaný), a samozřejmě i dalších trenérů - bratří Voráčků nositelů 2. Danu JKA WF, kteří zodpovědně přistupují nejen k tréninkům ale i k dětem samotným.

Do akcí SK, soutěží, soustředění a výletů se zapojuje čím dál více rodičů, které své děti povzbuzují a tlačí je k lepším výkonům a k lepšímu porozumění uvnitř SK. Domnívám se že můžeme za ostatní říci, že máme velmi dobrý pocit nejen z výsledků našich dětí ale i z přístupu a práce všech trenérů a ostatních.

Ostatně, můžete se přijít přesvědčit sami :-)…

Nahoru