Publikováno: 21-10-2007
Autor: Zbyšek Petržílek

2. kolo Národního poháru žáků JKA

V sobotu .N.P. žáků 13.10. proběhlo v Č. Budějovicích 2.kolo národního poháru mladších a starších žáků karate JKA.Z našeho klubu se ho účastnilo 25 soutěžících, kteří startovali v všech kategoriích a disciplínách.

Výborného úspěchu dosáhli v kategorii mladší žáci v kata, když Ondra Žampach, který jako „kumiťák“ skončil na třetím místě před „katařem“ Milanem Šoltysem. :-)

Milan vyhrál kumite mladších žáků a vypadá to že to s jeho specializací na kata nebude tak horké, protože je to jeho druhé vítězství v letošním roce v kumite. Na třetím místě kumite se ještě umístnil Pepíno Pacovský, alias „největší samuraj“, který jel dobře i kata.

V kategorii mladších žákyň vybojovaly stále se zlepšující Lucka Köppelová a Lenka Horáčková druhé a sedmé místo v kata a obě přidaly i pěkné umístění v kumite ve finále. Lenka Horajda Lucku porazila, a tak po právu postoupila a obsadila čtvrté místo.

V kategorii starších žákyň se nevedlo Verče Köppelové, když s neprobojovala do finále kumite, kde je již volný zápas, na který jsem jí připravoval, protože podlehla oddílové kolegyni Helče Peterové. Náladu si zpravila v kata, kde potvrdila narůstající formu před MČR a obsadila třetí místo.Do finalového volného zápasu postoupila ještě naše Míša Procházková a skončila na výborném čtvrtém místě.

Ve starších žácích kata si cestu do finalové čtyřky zkomplikoval Miroslav Merfait, když slabším výkonem v úvodních zápasech dopustil nový zápas, kde udělal mnoho chyb a tak do semifinále nepostoupil. Všechno si vynahradil v kumite,kde obsadil zaslouženě druhé místo.

Kata teamy skončili většinou na druhém místě, což považuji za úspěch vzhledem k tomu, že se na tuto disciplínu nijak speciálně nepřipravujeme.

Všichni reprezentanti našeho SK se motivovali na tuto soutěž, protože v sázce byl postup na MČR. Všechny kteří reprezentovali SK musím pochválit za přesné plnění pokynů a nasazení.

V menších kategoriích se postup do semifinále nepovedl třeba výborně cvičícím T.Plachému a D. Benešovi, ale je u nich vidět obrovská vůle po vítězství stejně jako u ostatních.

Děkuji všem kteří reprezentovali SK, jsme opět na druhém místě v úspěšnosti klubů svazu JKA ČR, a to vzhledem počtu startujících klubů (více jak 40) je výborný výsledek, jestliže uvážíme věk většiny našich soutěžících.

Děkuji Vám všem, že jste mi pomohli překonat, horší úsek života a dát mi nový impuls k práci.

Arigato Gozaimas

Oss…

Nahoru