Publikováno: 04-09-2007
Autor: Zbyšek Petržílek

Zpráva o letním soustředění 2007

(aneb, jak to bylo letos po třinácté)

Jé, tak už jsme doma (bohužel), mně se nechce jet domů, sensei, příští rok pojedeme na tři neděle, a podobné „nářky“ jsem si vyslechl už za pobytu ve Sloupu.

Letošní soustředění bylo jiné hlavně tím, že jsme výrazně „omladili“. Z celkového počtu sto osmnáct, bylo téměř sto lidiček mladších patnácti let. Změnili se i vedoucí a klanoví vedoucí, po počátečních nesmělých pokusech dokázali své „samurajské klany“ dovést až do závěrečné bojovky.

Ke klanovým hrám, k vedoucím a trenérům, stejně jako k jídlu, ubytování, tréninkům a dalším činnostem na soustředění nemám od dětí záporné komentáře. :-) Všechno se líbilo, jen prý ty klanovky mohly být méně náročné. :-) Velmi se líbilo večerní „letní kino“, které jsme letos realizovali poprvé. Zvláštní ocenění dětí patřilo diskotékám. To byste nevěřili, jak se malé holky dokázaly namalovat a navonět a potom se „kroutit“ na place. A nejen holky, ale i takový „Dušánek“. Zajímavé je, že když po nich chci na tréninku práci boků, tak to jaksi nechápou, tady jim to šlo samo. :-)

Po několikáté za sebou v řadě se celé zkušební komisi (složené ze všech tří Voráčků - nositelů stv 2. Dan JKA WF a mé maličkosti) velmi líbily zkoušky na vyšší pásy karate JKA. Ne všichni sice zkoušku udělali, ale musím konstatovat, že ti, kteří zkoušku složili, do toho dali vše. Zvláště bych chtěl vyzdvihnout výkony těch, kteří šli na zelené a fialové pásy, a to především s ohledem na jejich věk. Takové nasazení a zanšin se opravdu jen tak nevidí.Vyrůstá nám tady docela slušná parta velmi solidních karatistů, samurajů. Stejně tak musím ocenit nasazení všech „prcků“, kteří místo posilování běhali. I takový „voják“ Michal Žaloudek a další se dokázali na více než kilometrové trati zlepšit téměř o minutu.

Na závěr jedno hodnocení očima dvanáctiletých holčin:

Pobyt – super, v přírodě, luxusní
Trenéři – skvělí, hodní, milí
Jídlo – spokojenost, jen mohlo být více sladkých jídel
Hry – potrhlé, a proto se nám líbí :-)

Co dodat?

Děkuji všem, kteří mi pomáhali soustředění realizovat. A už se těším na další, podzimní.

Oss…

Nahoru