Publikováno: 20-01-2007
Autor: Zbyšek Petržílek

SK Shotokan v roce 2006

(radostné ohlédnutí na prahu nového roku)

Výsledky soutěží:

I přes neúčast některých našich zkušených závodníků způsobenou zraněními a studijními povinnostmi, jsme si dokázali udržet krok se špičkou karate ve svazu JKA ČR. Třetí příčka ve svazu karate JKA ( preferujícího tradiční pojetí karate, styl, realitu a funkčnost) a který neustále získává nové příznivce, je velmi slušným výsledkem vzhledem k počtu klubů startujících na soutěžích JKA (čtyřicet pět a více). A také vzhledem k počtu startujících v jednotlivých kategoriích (v některých soutěžích např. N.P. i více jak padesát ). Důležitým faktorem přípravy se ukázala možnost dvoufázových tréninků v našem novém dojo i v Hloubětíně.

Mezinárodní soutěže:

Dařilo se nám i na mezinárodních soutěžích, dvě bronzové medaile a deváté místo z ME JKA a výborné deváté místo z MS JKA a další devátá pozice z ME seniorů ESKa. Ani naši mladí reprezentanti nezaváhali, když v poslední mezinárodní soutěži loňského roku (Santa Nicholas Cupu dětí a mládeže) vybojovali pět medailí v konkurenci domácích i zahraničních klubů karate JKA. Na základě výsledků z N.P. a MČR byli do širšího výběru národního týmu JKA ČR jmenováni tito členové SK Shotokan: Michael Drahoš, Miroslav Merfait, Veronika Köppelová, Lucie Köppelová a Kateřina Gregorová.

Ostatní činnost v SK:

Nejenom výsledky ze soutěží se můžeme prezentovat. Jarního i podzimního soustředění zaměřeného nejen na výuku a zdokonalení karate, ale také na aktivní pobyt venku v přírodě se pravidelně účastní vždy nejméně šedesát členů SK.

Letního výukového tábora karate s účastí přes sto cvičenců, rodičů a přátel klubu, kteří pomáhají s organizací a hrami pro děti.

Vedení SK tímto děkuje všem, kteří se na jednotlivých akcích podíleli.

Pravidelné jsou také oblíbené jednodenní výlety na zajímavá místa, a i tady nás doprovází čím dál větší počet dětských členů, rodičů a kamarádů.

Jarního, červnového a mikulášského přeboru SK se již dva roku účastní vždy minimálně více jak stovka dětí a mládeže a to jen z SK Shotokan.

Také s náborem můžeme být spokojeni. V září se do oddílů SK zapsalo rekordních sto sedmnáct nových členů v kategoriích přípravka i pokročilí, a deset do oddílu karate pro dospělé.

Co nás čeká?

Prioritou je výuka karate JKA podle standardizace JKA World. Chtěli bychom opět více jezdit a získávat zkušenosti na tuzemských a zahraničních seminářích vedených japonskými mistry,(pro letošní rok máme v plánu přípravy celkem pět seminářů, čtyři jsou v zahraničí), a hlavně se věnovat našim dětem a mládeži. Čekají nás také národní soutěže, tři mistrovství Evropy a jedno mistrovství světa, kde budeme mít své zástupce.

I v letošním roce budeme pořádat výlety,soutěže, soustředění a turnaje nejen pro členy SK, ale také pro rodiče a přátelé. SK Shotokan není jen sportovní klub, ale hlavně kolektiv přátel a kamarádů.

Nahoru