Publikováno: 07-05-2006
Autor: Zbyšek Petržílek

Jarní soustředění SK Shotokan ve Starých splavech

Tradičního jarního soustředění se letos zúčastnilo 86 členů SK Shotokan Neratovice a Prahy Hloubětín.

Tréninkové jednotky ve dvou dojo byli uvnitř budovy hotelu a tak „i přes nepřízeň počasí“ probíhali denně dvou až třífázově.Velmi se mi líbil přístup členů, kteří do tréninku dávali opravdu vše a byli tak na konci velmi dobře připraveni na zkoušky JKA karate.

Náplní soustředění nebyla jen příprava na zkoušky, ale hlavně na první kolo národního poháru žáků v Sokolově, kde jsme i díky perným tréninkům na soustředění dopadli velmi dobře.

Třetí den soustředění je tradičně jen jeden dopolední trénink, a je naplánováno volno s výletem. Počasí nám konečně začalo trochu přát, a tak cca osm km dlouhá procházka přinesla radost i zpestření všem účastníkům, zejména když se v půli cesty začalo „válčit“ šiškami.

Tradiční velikonoční mrskačku si pochvalovali hlavně pánové. Poměr sil hovořil výrazně v jejich prospěch, přesto se našli některé dámy, které se jen tak snadno nedali a dohonit je bylo nad síly některých slabších jedinců. Potom musela nastoupit „chlapská“ solidarita a vzájemně si vypomoct.Holky nám to potom obratem vrátily, když spojily své síly na pronásledování některých „zvláště oblíbených jedinců“. Bohužel jsem patřil mezi ně!

I letošní soustředění, (přesto že se konalo za účasti hlavně mladších ročníků) přineslo zlepšení v technikách karate, v kata i kumite. Ale také nová přátelství a pocit soudržnosti s tím, že všichni jsme členy jednoho kolektivu. A to je mimo rozvoj karate i další důvod, proč tyto soustředění pořádáme.

Děkuji všem za účast i nasazení a těším se na velké letní soustředění ve Sloupu v Čechách, které proběhne od 19.8 do 2.9.06.

Všechny fotografie a tři dvaceti minutová videa je možno zakoupit na DVD za 30,-kč. Zájmeci kontaktujte Zbyška Petržílka.

Nahoru