Publikováno: 28-04-2006
Autor: Zbyšek Petržílek

Národní pohár starších a mladších žáků karate JKA

SOKOLOV 22.4. 2006

Výborných výsledků dosáhla reprezentace mladších a starších žáků SK Karate Shotokan na prvním Národním poháru karate žáků JKA.

V konkurenci přes 180 závodníků z devatenácti klubů ČR vybojovalo družstvo SK složené z členů Neratovického a Hloubětínského dojo celkem šest medailí, jednu zlatou, dvě stříbrné a tři bronzové a další dvě čtvrtá a pět pátých umístění.

Velmi pozitivně lze hodnotit přístup a bojovnost členů Hloubětínského dojo, kde se trénuje teprve necelé dva roky.

V kategoriích mladších a starších žáků byla silná konkurence. Šedesát čtyři v mladších a šedesát devět ve starších. Výborného výsledku dosáhli zejména Michael Drahoš,(který vyhrál kata individual starší žáci a po dlouhé době kdy se hledal, se vrací zpět do formy) a Miroslav Merfait, který byl pátý v kata individual a navíc přidal ještě skvělé třetí místo v kumite.

Také mladší žáci zúročili tvrdou přípravu z jarního soustředění. Ondřej Žampach výborným třetím místem v kumite a Matěj Formánek pátým místem téže kategorie.Do elitní desítky se dostali ještě Josef Pacovský a maličký, teprve sedmiletý Tomášek, který se žlutým páskem porážel i fialové pásy.Do šestnáctky nejlepších v kata se probojoval i nadějný Milan Šoltys. Všichni cvičí v dojo Hloubětín.

V kategorii mladších žákyň zabodovaly neratovická Lucie Köppelová, které bodovaly na čtvrtém místě v kata individual a hloubětínská Tereza Kozlíková v kumite.Ve starších žákyních vydřely neratovické Lucie Köppelová druhé místo v kumite individual, a Kateřina Gregorová páté místo v kata tak i v kumite.

Další cenné body do celkového hodnocení přinesli i kata tým mladší žačky 2. místo a 3. místo starší žákyně. Tým starších a mladších žáků skončil v konkurenci patnácti družstev celkově pátý, což je slušný výsledek a příslib do budoucna.

Co říci na závěr? Poděkování těm nejmenší a nejmladším, kteří absolvovali svůj první velký závod na "národní" úrovni a přesto uspěli. Poděkování a uznání všem, kteří reprezentovali své dojo a svého senseie a vzali tak na sebe velkou odpovědnost. Poděkování patří i dalším, kterým to nevyšlo. Byli to jen jedny závody, a i když se jedná o postupovou soutěž na MČR, tak nejde o život.

Oss…

Nahoru