Publikováno: 15-05-2005
Autor: Jana Nováková

SK Shotokan znovu úspěšný na ME JKA seniorů

bramborová medaile a postup do šestnáctky  nejlepších

Výborných výsledků opět dosáhli členové SK Shotokan Neratovice na mistrovství Evropy karate JKA tentokrát seniorů Linda Priškinová a Jiří Míka. Oba odchovanci klubu dokázali zužitkovat náročnou dvoufázovou přípravu a dobrou úroveň  výuky  a osobním přístupem získali pro Českou republiku  potřebné body za umístnění. Linda Priškinová, vozící z dřívějších šampionátů evropské úrovně  medaile většinou  z kumite, se i přes roční přestávku zaviněnou zraněním dokázala transformovat na  úspěšnou  závodnici v kata.  V  konkurenci čtyřiceti soupeřek vybojovala postup do čtyřčlenného finále, kde jí  bronzová medaile unikla jen o jednu desetinu bodu. Jiří Míka, který se do užšího výběru reprezentace vrátil po dvouleté přestávce zaviněné základní vojenskou službou se vůbec neztratil v konkurenci padesáti pěti závodníků když na svém prvním seniorském ME vybojoval postup mezi šestnáct nejlepších. Vedení SK děkuje za vzornou reprezentaci české republiky a města.

I. národní liga 2005

Po druhém národním kole je SK Shotokan se svým převážně juniorským týmem na třetím místě v seniorské soutěži a na druhém místě v letošním premiérovém prvním ročníku dorostenecké ligy.

I.kolo národního poháru karate JKA mládeže

V konkurenci sto sedmdesáti pěti závodníků z dvaceti dvou klubů České republiky si na výbornou vedli také nejmladší členové SK Shotokan z C a B teamu klubu, když vybojovali celkem 14 medailových umístnění a dalších šest postupových míst v osmičce nejlepších. Pro některé z nejmladších to přitom byly vůbec první velké závody. Všem jim patří velké uznání za výsledky a poděkování za výdrž v  přípravě.

Výsledky členů SK ve sportovním karate (ČSKe)

V rámci přípravy na soutěže JKA absolvují  reprezentanti SK Shotokan  také letos několik soutěží sportovního karate, kde jsou kategorie kumite rozděleny podle váhy a soutěží se na plnou repasáž a v kata se hodnotí zejména umělecký dojem. V karate JKA  jsou zápasy kumite  bez rozdílu hmotnosti, soutěží se na jeden plný bod a v KO systému, což se více přibližuje realitě. V kata jsou hodnoceny zejména postoje a stabilita, kime a pochopení aplikací. Do konce dubna  se malá část reprezentace SK zúčastnila dvou turnajů ČSKe, a to Velké ceny Nymburka a Wakizashi Cupu. Na těchto turnajích získali závodníci  SK celkem dvacet jedna medailí, což potvrzuje že se JKA ve sportovním karate rozhodně neztratí. Vzhledem k rozdílným pravidlům a hodnocení proto nejsou výsledky v ČSKe naší prioritou, ale jen doplněním přípravy.

Oddílové přebory, společenské akce a výlety

Každým rokem jsou pro začínající závodníčky, ale i ty mírně pokročilé pořádány klubové přebory, kde si mohou vyzkoušet soutěžní atmosféru a vybojovat medaile, poháry a věcné ceny. Mikulášského a jarního přeboru se zúčastnilo celkem devadesát jeden a šedesát pět závodníku z obou klubů SK z Neratovic i z Prahy. K vidění byly zajímavé boje plné nasazení a odhodlání i slzičky po neúspěchu, které osušilo rozdělování cen a diplomů.

Prioritou SK  je kolektiv lidí kteří cvičí karate na jakékoli úrovni a se setkávají při společných akcích. Celodenní výlety, turnaje ve florbale a  fotbálku, pálení čarodějnic a soustředění jsou základem filozofie SK a ani v  letošním roce tomu nebylo jinak.

Vedení SK děkuje všem, kteří se zapojili do organizací těchto akcí, a všem závodníkům za výborné výsledky a propagaci karate JKA doma i v zahraničí.

Nahoru