Publikováno: 17-04-2005
Autor: Jana Havlíková

Výsledek našich karatistů na Mistrovství Evropy

Vynikající čtvrté místo vybojovala na mistrovství Evropy v karate v norském Bergenu Linda Priškinová - Kasíková z neratovicekého SK Shotokanu. Odchovankyni tohoto klubu bronzová medaile utekla opravdu jen o pověstný vlásek. Úspěch je o to cennější, že ho dosáhla v sestavě kata, což není její specializace (v kata se bojuje proti stínovému, imaginárnímu soupeři, v kumite proti skutečnému).

'Mám velkou radost, že jsem se vecpala mezi evropské katařky,' říká osmadvacetiletá závodnice a připomíná způsob hodnocení. Rozhodují rozhodčí, body se sčítají, nejvyšší a nejnižší známka se škrtá.' Výsledek je proto vždycky ovlivněn lidským faktorem. A z evropské špičky čtyř, pěti závodníků může prakticky vyhrát kdokoliv,' vysvětluje Linda. Trochu závidí krasobruslařům, jimž se letos jejich výkony už takto nehodnotí. Přestože z předcházejících mistrovství Evropy vozila z kumite bronz, 'bramborová' medaile z kata ji příliš nemrzí: 'Naopak, spíš mě motivuje, abych příště dosáhla výš.' Období po mistrovství využije k rekapitulování, ví, že se stále může zlepšovat. Chce pomoci oddílu v lize a úspěšně projít sítem národních pohárů.

Na mistrovství Evropy seniorů se neztratil ani další neratovický karatista, mnohonásobný juniorský mistr republiky Jiří Míka, který se dostal mezi nejlepší šestnáctku.

Nahoru