Publikováno: 12-12-2004
Autor: (jan)

Karatisté ze Shotokanu jsou opět mistry!

Letošní závodnická sezóna karate skončila a potvrdila, že členové neratovického klubu SK Shotokan patří mezi nejlepší.

V polovině listopadu hostila neratovická sportovní hala mistrovství České republiky Japonské asociace karate (JKA) Pořádající domácí klub, trénující na třetí základní škole, dokázal získat největší počet medailí a bodů a stal se mistrem. Šampionát, jehož se zúčastnilo 236 závodníků ze sedmnácti klubů, přinesl Neratovickým devět titulů mistrů republiky a navíc jednu kombinaci v kata-kumite, kterou mezi juniory získal Dominik Voráček. Svěřenci Zbyška Petržílka dokázali vybojovat také šest zlatých a tři bronzové medaile.

Celkové druhé místo obhájil klub SK Shotokan také v lize JKA, a to i přesto, že v seniorské soutěži byl neratovický tým složený převážně z juniorských závodníků.

„Dá se říci, že české JKA karate a s ním i náš klub se začíná řadit mezi evropskou špičku, mezi země jako je Anglie, Španělsko nebo Skotsko, kde japonští mistři vyučují už třicet let, zatímco k nám jezdí od počátku devadesátých let. Pro mne je velmi důležité, že další moji svěřenci se přidali k dlouholeté a velmi úspěšné závodnici Lindy Priškinové a přiváží z mezinárodních soutěží za silné konkurence ostatních států medaile,“ říká Zbyšek Petržílek. Důkazem podle něj jsou výsledky, které české týmy za silné účasti neratovických karatistů vozí z různých kontrolních turnajů na mezinárodních seminářích, ale i z předních šampionátů, jakými bylo mistrovství světa v Japonsku a mistrovství Evropy ve Španělsku.

Dlouhodobé úspěchy klubu plynou podle trenéra především z toho, že závodníci jsou vychovávání odmalička, dětem je věnována individuální pozornost a jsou postupně vybírány do vyšších tréninkových skupin.

Převzato se souhlasem redakce

Nahoru