O nás

SK SHOTOKAN NERATOVICE, z.s.

Tradice – 33 let

Profesionalita – 11 certifikovaných trenérů

Výsledky – 450 titulů mistrů ČR, 40 titulů mistrů Evropy a světa, a dalších 180 medailí z MS a ME

Perspektiva – nejsme jen sportovní tým. Výsledky jsou pro nás sice důležité, ale klub nestojí jen na nich. Jsme rodina – parta, která se po celý rok schází na akcích pro všechny věkové kategorie, rodiče a kamarády.

Oddíly: Neratovice, Hloubětín, Líbeznice

Tradice

 V Neratovicích cvičíme 33 let, v Hloubětíně 19 let, V Líbeznicích pátým rokem. Nejsme začínající klub bez historie, členské základny a bez výsledků.

Profesionalita

Díky dlouhodobé, systematické, zodpovědné a cílevědomé práci jsme nejen jeden z největších klubů, ale i jeden z dlouhodobě nejlepšími výsledky spektrem všech věkových kategoriích. Od žáků až po seniory. Hlavní trenér klubu je certifikovaný mezinárodní instruktor J.K.A World Federation, člen rady státní reprezentace, s dlouholetými zkušenostmi a výsledky. Asistující trenéři jsou odchovanci klubu s výbornými výsledky ve státní reprezentaci. Sami se můžete rozhodnout, jestli budete dělat karate kondičně nebo výkonnostně. Těm, kteří se rozhodnou dělat karate závodně poskytuje klub individuální hodiny a individuální přístup. Klub přispívá, nebo i zcela hradí startovné, dopravu a ubytovaní na vybraných mezinárodních a tuzemských soutěžích. Nemáme problém s tím, že se rodiče účastní tréninků. Mají kontrolu, jak se s dětmi pracuje.

Výsledky

Za dobu 33 let dokázali členové našeho klubu vybojovat v mateřském svazu J.K.A, a ve svazech sportovního olympijského karate, Shikonu a SKIFu přes 450 titulů mistrů ČR v kata i v kumite, přes 140 x titul vicemistra ČR, a víc jak 150 x třetí místo. Máme třicet medailistů z mistrovství světa J.K.A WF a WESKA z cadetských, i juniorských a seniorských kategoriích, kde je konkurence vzhledem k tomu že disciplína kumite je bez rozdílu vah nejtěžší. Z ME J.K.A. a ME ESKA jsme přivezli 45 titulů mistrů Evropy a dalších sto šedesát tři medailí. Jsme dlouhodobě jeden z nejúspěšnějších klubů ve svazu J.K.A – Japan Karate Association. A velmi dobře si stojíme i ve svazu sportovního olympijského karate WKF. Po druhé sezóně jsme dokázali být i přes rozdílnost pravidel a pojetí jedenáctí z 93 bodovaných klubů svazu. V posledních dvou letech se účastníme i soutěží svazu SKIF ČR, které nám je svým pojetím karate a pravidly bližší, a kde už také máme mistry ČR a medailisty z ME.

Perspektiva

Jsme hrdí na to že nejsme „JEN“ sportovní klub. Jsme rodina, jsme kolektiv, který se pravidelně schází nejen na trénincích a soustředěních. Ale i na dalších aktivitách nejen pro členy, ale i pro rodiče a sourozence, kamarády a bývalé členy klubu.

Je na vás, pro co se rozhodnete nebo jak chcete aby vaše dítě karate dělalo. V obou případech „jak výkonnostního karate nebo karate pro všeobecný rozvoj a kondici“, se zapojením do tréninkového procesu výrazně zlepší fyzický fond, koordinace, koncentrace a zajistí harmonického růst jedince. Všestranný rozvoj dětí je v prvních dvou letech veden převážně herní formou. Díky osobnímu přístupu máme nejen výborné výsledky, ale i kolektiv sto osmedesáti dětí a mládeže. V nižších oddílech klubu pro nás nejsou soutěže prioritou, ale jen kontrolou výkonnosti. Je pro nás důležité, aby k nám lidé chodili rádi. A z tréninků odcházeli sice unavení, ale s pocitem že se na tréninku něco naučili a posunuli o kus dál.